Category Archives: Sukcesy

ZSL w Biłgoraju z tytułem „srebrnej szkoły 2018″

rz_perspektywy

W XX Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2018 opublikowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy nasza szkoła zajęła: 106 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2018, 9 miejsce wśród Techników woj. lubelskiego. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

IV miejsce w VI Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

pierwsza pomoc

W dniach 29.11.2017 – 01.12.2017 roku nasza drużyna sanitarna w składzie: Łukasz Wójtowicki – kapitan, Piotr Pętek, Maciej Kusiak i Michał Zarzycki pod opieką p. P. Maśko brała udział w VI Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Ponadto w mistrzostwach wzięło udział 4 szkolne drużyny sanitarne: TL  Białowieża, ZSL Lesko, TL  Milicz i ZSLiE Brynek. Poza konkursem uczestniczyła druga drużyna z ZSLiE w Brynku.

Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Chłopców.

23275486_1529381573809400_4544387883349160944_o

25.10.2017 drużyna UKS-u wzięła udział w Mistrzostwach województwa . W turnieju uczestniczyło 7 drużyny które zostały podzielone na dwie grupy.Po dwóch wygranych meczach i jednej porażce awansowaliśmy do półfinału .Po porażce w meczu w grupie nasi zawodnicy pokazali siłę walki wygrywając i awansując do finału.W wielkim finale spotkaliśmy się ponownie z drużyna z Klementowic. W głowach naszych zawodników dalej była w pamięci porażka w grupie , która dała nam podwójna motywacje żeby odnieść zwycięstwo nad drużyną z Klementowic .

Półfinaliści Debat Oksfordzkich

1-debata7

Drużyna ZSL w Biłgoraju zakwalifikowała się do półfinału III Mistrzostw Debat Oksfordzkich „Liderzy przyszłości 2017″. Oprócz naszej drużyny w dalszej rozgrywce zobaczymy drużyny z KLO, ZSDiOŚ oraz ZSZiO. Prezentacje argumentów oceniała „loża ekspertów” w skład której weszły Irena Gadaj, Czesława Borowik i Marzena Chmiel.

Sukcesy Adrianny w konkursie fotograficznym „Las2017”.

las2017_7

Wiceminister Andrzej Konieczny wręczył nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Las2017”. Laureatką konkursu została nasza uczennica Adrianna Janczak, zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Polski leśny krajobraz” oraz zdobywając wyróżnienie w kategorii „Fauna lub flora polskich lasów”. Wydarzenie zostało zorganizowane przy okazji odbywającej się w Polsce międzynarodowej konferencji „Las2017”.

Zbiórka żywności

1-DSC_0096-1

W dniach 29-30.09 br. uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju wzięli udział w akcji „Podziel się Posiłkiem”. Zebrano 1434,15 kg żywności.

Nasi uczniowie z sukcesami w VIII Forum Humanistów

f2

W dniach 31.05- 02.06 odbyło się VIII Forum Humanistów oraz konkurs języka angielskiego i niemieckiego w Zagnańsku. Patrycja Gęborys i Katarzyna Małyszek zajęły II i III miejsce w konkursie dotyczącym życia i twórczości Jana Kochanowskiego. Dodatkowo odbył się konkurs „Bawimy się w teatr ” gdzie para naszych uczniów (Patrycja Gęborys i Hubert Kusiowski ) zdobyła I miejsce.

II miejsce w XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku leśnictwo.

XLI

W dniach 2-3 czerwca br. w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbyły się XLI centralne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.  W 11 blokach tematycznych w finale Olimpiady startowało w tym roku 238 uczniów. Paweł Zielonka wywalczył II miejsce zdobywając 110 punktów w bloku Leśnictwo. Uzyskał indeks na dowolną uczelnię i został zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego otrzymując  maksymalną ilość punktów.

Sukcesy sygnalistów w VII Podkarpackim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich

IMG_5682

W niedzielę 28 maja 2017r. sygnaliści uczestniczyli w VII Podkarpackim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Lesku. Zespół grający sygnały w klasie C, tj. „Koniec polowania”, „Naganka naprzód” i „Całość” zajął I miejsce, natomiast zespół wykonujący sygnały klasy B, tj. „Dzik na rozkładzie”, „Jeleń na rozkładzie” i „Pióro na rozkładzie” – miejsce II. W kategorii solistów nagrody zdobyli: w klasie C Łucja Borsuk za I miejsce, Karol Załęski za II miejsce i Łukasz Wójtowicki za III miejsce oraz w klasie B Kinga Kamińska za I miejsce.

Sukcesy naszych sygnalistów w XVII Kresowym Konkursie Sygnalistów Myśliwskich.

kksm9

27 maja 2017 roku w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju odbył się XVII Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. Do udziału zgłosiło się ok. 60 osób, które rywalizowały w kategoriach indywidualnych i zespołowych. W kategorii indywidualnej rywalizowało 45 uczestników, a w kategorii zespołowej – 8 zespołów. Wydarzenie było regionalną eliminacją do konkursu „O Róg Wojskiego”.

Ogromny sukces naszych bajarzy

bajarze2
W dniach 18-19 maja 2017 roku w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się XI Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. Wydarzenie to odbywało się pod honorowym patronatem Konrada Tomaszewskiego, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Drużyna z Biłgoraja to 6 naszych uczniów pod opieką p. Barbary Magdziarz, którzy zaprezentowali swoje gawędy najlepiej ze wszystkich reprezentacji szkół leśnych.

Paweł Zielonka najlepszy w Eliminacjach Okręgowych XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku leśnictwo

ns2

Eliminacje Okręgowe XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbyły się w dniach 21-22 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. Uczniowie rywalizowali w 10 blokach tematycznych, w tym w bloku leśnictwo. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Katarzyna Małyszek, Andrzej Karwan i Paweł Zielonka.

IX Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”

18076791_1349580495122843_8358379938675098235_o
W sobotę 22 kwietnia br. na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się IX Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”.  Według starych podań – Zbramir – do którego nawiązuje nazwa i trofeum konkursu, był pierwszym tytułowanym Łowczym Domu Królewskiego. W Zamku w Niepołomicach rezydował już w 1389 roku. Za czasów panowania króla Władysława Jagiełły trzymał pieczę nad „Niepołomną” i odpowiadał za organizację królewskich łowów.

IX Mistrzostwa Szkół Leśnych w Umiejętnościach Leśnych

s2

W dniach 20-23 kwietnia w Starościnie odbyły się IX Mistrzostwa Szkół Leśnych w Umiejętnościach Leśnych. Do rywalizacji w tym roku przystąpiło 12 szkół leśnych z całej Polski (Tl Starościn, ZSL Goraj, TL Milicz, TL Białowieża, TL Warcino, ZSLiE Brynek, ZSL Zagnańsk, TL Tuchola, ZSL Rogoziniec, ZSL Lesko, ZSL Biłgoraj oraz zespół ZSL z Rucianego-Nidy). Podczas zawodów przeprowadzonych zostało 21 konkurencji, w tym 5 z użyciem pilarek.

VI miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Szkół Leśnych

ma_1

W dniach 10 – 11 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkól Leśnych w Zagnańsku odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Szkół Leśnych. W konkursie uczestniczyło 7 szkół leśnych z Brynka, Milicza, Starościna, Tucholi, Warcina, Zagnańska i Biłgoraja. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IVC: Wojciech Błaszczak, Daniel Gaweł oraz Patryk Steciuk. Opiekunem był pan Piotr Maśko.