Ogromny sukces naszych bajarzy

bajarze2
W dniach 18-19 maja 2017 roku w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się XI Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. Wydarzenie to odbywało się pod honorowym patronatem Konrada Tomaszewskiego, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Drużyna z Biłgoraja to 6 naszych uczniów pod opieką p. Barbary Magdziarz, którzy zaprezentowali swoje gawędy najlepiej ze wszystkich reprezentacji szkół leśnych.

Do konkursu zgłosiło się 27 bajarzy, którzy na scenie w zabytkowej „Powozowni” Ośrodka prezentowali swoje umiejętności oratorskie. Wystąpienia oceniało sześcioosobowe jury. Gawędy dotyczyły tematyki leśnej i opiewały piękno polskiej przyrody. Gawędziarze nie tylko bajali o własnych, leśnych przeżyciach i przygodach, ale wcielali się również w różne role.

I miejsce otrzymał Paweł Kowal z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju za gawędę „O godle”, opisującą poranną wyprawę w celu obserwacji toków głuszca. III miejsce przyznano Dominice Staromiejskiej za występ pt.: „Od ekologa po myśliwego”. Laureatka pokazała, jak można poznając tajniki przyrody i poszerzając swoją wiedzę ekologiczną prawdziwie pokochać las.

Ponadto jury przyznało naszym uczniom 3 wyróżnienia. Otrzymali je: Maciej Kusiak za występ pt.: „Podwójne polowanie”, Anna Jarosz za opowieść pt.: „Zbawcze piękno przyrody” oraz  Michał Szykuła za występ pt.: „Rada ptaków”.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Bajarze z leśnej polany