Uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju na stażach zawodowych w Szwecji i Niemczech

Pierwsze 2 grupy uczniów Technikum Leśnego im. PTL w Biłgoraju realizują 4 tygodniową praktykę zawodową ( 3 -28 lipiec 2017 r.) z projektu „Zdobywamy doświadczenie na europejskim rynku pracy” finansowanego ze środków europejskich w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.

7 osobowa grupa uczniów  nowe doświadczenia związane z prowadzeniem gospodarki leśnej zdobywa w lasach szwedzkich w okolicy miejscowości Eriksmåla. W programie m.in.: wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych w uprawach i młodnikach, wykonywanie prac zalesieniowych oraz wyjazdy do stacji nasiennictwa i szkółki kontenerowej.

16 uczniów przebywa w Niemczech w okolicy malowniczego Bad Freienwalde, gdzie zdobywają nowe doświadczenia związane z prowadzeniem gospodarki leśnej w lasach niemieckich. W programie m.in. prace związanych z hodowlą lasu, gospodarką łowiecką oraz użytkowaniem zasobów leśnych.

W trakcie realizacji projektu przewidziane są również spotkania i wycieczki przybliżające dany region przyrodniczo i kulturowo.

https://vimeo.com/225147769?activityReferer=1