Dziedzictwo Przyrodniczo – Kulturowe Puszczy Solskiej i Roztocza

23331460_1530227110391513_2622712521279756810_o

Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju już po raz 11 był gospodarzem i jednocześnie współorganizatorem konferencji poświęconej dziedzictwu przyrodniczo – kulturowemu Puszczy Solskiej i Roztocza. Ponadto współorganizatorami konferencji byli Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Nadleśnictwo Biłgoraj i Polski Klub Ekologiczny. XI konferencja odbyła się 9 listopada br. Uczestniczyli w niej uczniowie biłgorajskich szkół, przedstawiciele Lasów Państwowych, PKE i mieszkańcy Biłgoraja. Konferencja rozpoczęła się od Mszy świętej za Ojczyznę, były także wykłady związane z niepodległością Polski oraz udziałem leśników w jej odzyskiwaniu. Po konferencji uczniowie Technikum Leśnego, odebrali z rąk dyrektor szkoły i nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj odznaki i legitymacje członkowskie Polskiego Towarzystwa Leśnego, którego imię nosi Technikum Leśne w Biłgoraju. Uzupełnieniem wykładów była sesja terenowa.