Spotkanie z kraśnicką drużyną robotyki „Spice Gears”

dav

30 listopada br. czterech uczniów z klasy IA wraz z opiekunem p. R. Wesołowskim wybrali się na spotkanie dotyczące inicjatywy utworzenia drużyny robotyki wśród uczniów szkół średnich w ramach organizacji FIRST. Współorganizatorami spotkania byli BARR S.A. ,RCEZ w Biłgoraju oraz I LO im. ONZ w Biłgoraju. Na zaproszenie organizatorów RCEZ w Biłgoraju odwiedziła kraśnicka drużyna robotyki „Spice Gears”, która w tym roku zajęła II miejsce na świecie w pierwszej olimpiadzie First Global Challenge w Waszyngtonie w kategorii FIRST Robotics Competition. Spotkanie to pozwoliło w praktyce poznać jak funkcjonuje taki zespół oraz zobaczyć efekty pracy jego członków, którymi są uczniowie kraśnickich szkół: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.  Wystąpienie drużyny z Kraśnika przybliżyło bardziej tematykę związaną z robotyką i dzięki temu zachęci uczniów do wstąpienia w szeregi podobnej drużyny powstałej w Biłgoraju.

dav

sdr