IV miejsce w VI Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

pierwsza pomoc

W dniach 29.11.2017 – 01.12.2017 roku nasza drużyna sanitarna w składzie: Łukasz Wójtowicki – kapitan, Piotr Pętek, Maciej Kusiak i Michał Zarzycki pod opieką p. P. Maśko brała udział w VI Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Ponadto w mistrzostwach wzięło udział 4 szkolne drużyny sanitarne: TL  Białowieża, ZSL Lesko, TL  Milicz i ZSLiE Brynek. Poza konkursem uczestniczyła druga drużyna z ZSLiE w Brynku.

Celem Mistrzostw jest propagowanie wśród uczniów szkół leśnych wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy i doskonalenie umiejętności praktycznych.
Konkurs składał się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej (test). Drużyny prezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych, a rywalizacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. Na podium stanęły:
• I miejsce: drużyna z Brynka
• II miejsce: drużyna z Leska
• III miejsce: drużyna z Milicza