Forum staży zagranicznych.

1-dzienniemiecki

6 grudnia odbyło się w naszej szkole  „Forum staży zagranicznych” połączone z „Dniem Kultury Niemieckiej”.  Głównym celem wydarzenia było podsumowanie projektu „Praktyka zagraniczna szansą na rozwój” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). W celu wymiany doświadczeń zostali zaproszeni uczniowie wraz z opiekunami  z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu oraz z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, którzy również realizują podobne projekty. Zarówno nasi uczniowie, jak i uczniowie zaproszonych szkół mieli okazję zaprezentować realizację praktyk w formie prezentacji multimedialnej. Podczas uroczystości uczniom naszej szkoły zostały wręczone oficjalnie Certyfikaty.

Akademia rozpoczęła się wykonaniem hymnu niemieckiego przez Gabrielę Pawłowską, której na akordeonie przygrywał Wojciech Anasiak. W roli solistki debiutowała również Julia Adamowicz z klasy II a. Można było także obejrzeć przepiękny walc wiedeński oraz taniec bawarski, przedstawiony przez uczniów klas pierwszych i drugich. Kolejnym punktem akademii była inscenizacja bajki pt. „Czerwony Kapturek”, oczywiście  w wersji niemieckiej „Rotkäppchen”. Korzystając z okazji podsumowaliśmy również konkurs na najciekawszą prezentację pt. „Praktyki zagraniczne w Bad Freienwalde”, w którym pierwsze miejsce otrzymała Natalia Mróz z kl. II c, drugie miejsce Magdalena Grzywaczewska z kl. III a oraz trzecie miejsce Zbigniew Czułczyński z kl. III b. Na zakończenie uroczystości zaprosiliśmy do rywalizacji naszych gości, którzy świetnie się bawili w turnieju wiedzy i umiejętności niemieckich. Akademię poprowadzili Gabriela Lipowska oraz Tomasz Grzywacz, a przygotowała ją pani Agnieszka Cich.