XVII Mistrzostwa Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie

mis2

W dn. 15 – 16 lutego 2018 roku w hali OSIR w Biłgoraju odbyły się XVII Mistrzostwa Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie, organizowane przez Nadleśnictwo Biłgoraj, Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, UKS „Leśnik” oraz OSiR Biłgoraj. Do zawodów zgłosiło się 18 drużyn reprezentujących następujące nadleśnictwa: Biłgoraj, Chełm, Gościeradów, Janów Lubelski, Józefów, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Nowa Dęba, Parczew, Puławy, Rozwadów, Rudnik, Świdnik, Tomaszów, Włodawa, Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Zgłoszone drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Z każdej grupy do ćwierćfinałów awansują dwie pierwsze drużyny. Reprezentacja Nadleśnictwa Biłgoraj zajęła III miejsce, wygrywając z leśnikami z Tomaszowa Lubelskiego. W finale spotkały się drużyny reprezentujące Nadleśnictwa Rudnik i Włodawa. Po zaciętym meczu lepsi okazali się leśnicy z Włodawy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy z rąk dyrektora RGLP, nadleśniczych i Burmistrza Biłgoraja. Wyłoniono także najlepszych zawodników.

Wszystkie drużyny dostały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, najlepsze drużyny medale, puchary i nagrody rzeczowe. Zawodnikom gratulował dyrektor RDLP w Lublinie Jerzy Sądel, Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Piotr Mróz, Burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan oraz wicedyrektor ZSL w Biłgoraju Sławomir Magdziarz

Oprócz samych rozgrywek, podczas Mistrzostw została zaplanowana także prezentacja edukacyjna na temat zrównoważonej gospodarki leśnej oraz konkurs wiedzy przyrodniczo – leśnej dla dzieci.