X Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych Brynek 2018

IMG_6668

W dniach 19-22 kwietnia 2018 r. Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku gościł uczestników X Mistrzostw Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Wzięło w nich udział jedenaście pięcioosobowych drużyn reprezentujących szkoły leśne z całej polski, w tym drużyna Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Konkurencje zawodów obejmowały dwie kategorie: zawody drwali i bieg leśnika.

W konkursie drwali zawodnicy zmagali się w pięciu umiejętnościach: zmiana łańcucha tnącego, przerzynka precyzyjna, przerzynka kombinacyjna, okrzesywanie i ścinka drzewa. Kolejna konkurencja – bieg leśnika, polegała na wykazaniu się każdej z drużyn ogólną wiedzą i umiejętnościami z zakresu leśnictwa.

W rywalizacji uczestniczyli uczniowie reprezentujący: TL w Białowieży, ZSL w Biłgoraju, ZSL i E w Brynku, ZSL w Goraju, ZSL w Lesku, TL w Miliczu, ZSL w Rogozińcu, TL w ZSL w Rucianem-Nidzie, TL w Starościnie, TL w Tucholi, TL w Warcinie.

Nasza szkoła była reprezentowana przez zespół w składzie:

Marcin Otulak

Kamil Dybek

Szymon Bucior

Andrzej Nisztuk

Konrad Fedorczuk

Największy sukces odnieśli Marcin Otulak i Szymon Bucior zajmując ex aequo II miejsce w zmianie łańcucha. W pracy pilarką zespołowo nasza drużyna zajęła VI miejsce.

W Biegu Leśnika sprawdzającego wiedzę i umiejętności z zakresu leśnictwa.

nasz zespół uplasował się na miejscu III, co w końcowej klasyfikacji pozwoliło na zajęcie V miejsca wśród szkół z całej Polski.

IMG_6390 IMG_6434 IMG_6443 IMG_6452 IMG_6488 IMG_6455 IMG_6553 IMG_6468 IMG_6474 IMG_6481 IMG_6627 IMG_6668 IMG_6713 IMG_6402