Wyróżnienia w XII Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany”

Bajarz1

W dniach 17 i 18 maja 2O18 roku grupa 9 uczniów wraz z opiekunem Panem Sławomirem  Magdziarzem wzięła udział w XII Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” im red. Andrzeja Zalewskiego. Konkurs organizowany przez I Program Polskiego Radia  pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Jurorom przewodniczy Pani prof. Halina Zgółkowa profesor zwyczajny w Instytucie Filologii Polskiej UAM.  

Już po raz 11 pojechaliśmy Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie aby przedstawić swoje własne gawędy związane z naturą i przyrodą. Uczniów przygotowała Pani Barbara Magdziarz. Udział wzięli: Paweł Kowal, Kusiak Maciek, Hubert Kiszka, Michał Szykuła , Maja Pędrak, Gabriela  Pawłowska, Mateusz Kusiak, Patryk Lefanowicz i Jakub Bojarczuk.

Tegoroczny konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Na 30 uczestników nasi uczniowie wywalczyli 2 wyróżnienia: Paweł Kowal za opowiadanie o polowaniu typu par force i Jakub Bojarczuk za opowieść o jeżu.

Bajarz

Bajarz1

 

Bajarze4

Bajarze