Wywalczył przepustkę do finału centralnego OWiUR

owiur2

W dniach 20-21 kwietnia 2018 roku odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Gospodarzami i współorganizatorami eliminacji okręgowych był Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach oraz Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Rolniczego im. B. Chrobrego w Chrobrzu. Olimpijczycy sprawdzali swoją wiedzę w 9 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu.

Etap pisemny Olimpiady odbył się w Zespole Szkól Rolniczych w Cudzynowicach. Umiejętności praktyczne w bloku leśnictwo odbyły się w Zespole Szkół Rolniczych CKU w Chrobrzu. W bloku leśnictwo naszą szkołę reprezentowało 3 najlepszych uczniów z etapu szkolnego: Ada Janczak, Adrian Grzebieniak i Jakub Wołosz. III miejsce i jednocześnie udział w etapie centralnym wywalczył Jakub Wołosz.