Polonez dla Niepodległej

1-DSC_0315

8 czerwca 2018r. odbyła się próba ustanowienia rekordu Polski w liczbie jednocześnie tańczących par poloneza. Uroczysty korowód utworzono z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Taniec zaprezentowano w kilku miastach na Zamojszczyźnie. Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do tej inicjatywy. Zatańczyli poloneza w Zwierzyńcu w malowniczym miejscu na Roztoczu – „Zwierzyńczyku”. 

Członkowie Koła teatralnego – w liczbie 16 osób – upamiętnili tę wyjątkową dla naszej Ojczyzny rocznicę wraz z młodzieżą okolicznych szkół, dziećmi z przedszkoli oraz nauczycielami i mieszkańcami miasteczka. Zwierzyniecki korowód uświetnili swoją obecnością również Wojewoda Lubelski oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Tańczono z przejęciem, jakie towarzyszy wyjątkowym wydarzeniom dziejowym. Dla tancerzy korowodu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości było to niezapomniane przeżycie.