Wycieczka bajarzy do Krakowa

1-IMG_2622

W dniu 15 października grupa uczniów zaangażowanych w przygotowania do konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” pojechała na wycieczkę do Krakowa. Tym razem pobyt był nietypowy bo na początku odwiedziliśmy Hospicjum Dziecięce Alma Spei. To instytucja wspierająca nieuleczalnie chore dzieci już od 10 lat. Osobami angażującymi się działania tego hospicjum to aktorzy i inne znaczące osoby np. Pani Prezydentowa Agata Duda. Następnie przeszliśmy bocznymi uliczkami, rynkiem i plantami Krakowa w stronę najmniejszego teatru w Europie na ulicę Starowiślną 55/6. Obejrzeliśmy tam spektakl na wynos pt.” I zawsze przy mnie stój”. Widownia była cała nasza ponieważ liczy tylko 13 miejsc. Po zakończeniu rozmawialiśmy z aktorką Ewą Błachnio na temat pracy aktora na scenie. Opiekunem grupy była Pani Barbara Magdziarz.