Zebranie koła PTL

1-DSC_4519

W dniu 6 listopada 2018r w Technikum Leśnym w Biłgoraju było święto Patrona Szkoły czyli Polskiego Towarzystwa Leśnego. Szczególny charakter tego dnia podkreślił przyjazd do naszej szkoły przedstawicieli władz Zarządu Głównego PTL w osobach – Honorowego Przewodniczącego Pana prof. Andrzeja Grzywacza, Przewodniczącego Oddziału Lubelskiego Pana  Waldemara Czajki i zaprzyjaźnionego Szkolnego Koła PTL z Technikum Leśnego w Białowieży.

Uroczystość trwała cały dzień:

  • Wręczono nowym członkom PTL znaczki
  • Podziękowano uczniom uczestniczącym w sadzeniu 100 dębów w Nadleśnictwie Krasnystaw
  • Wysłuchaliśmy 3 wykładów na temat roli lasu i leśników w odzyskaniu niepodległości przez Polskę
  • Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przygotowujących do debaty – Czy nadmiernie rozwijające się populacje zwierząt w polskich lasach przyczynią się do zniesienia zakazu ich polowań?
  • Wspólnie bawiliśmy się przy ognisku.

Dzień był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Uczniowie z TL w Białowieży zintegrowali się z uczniami z TL w Biłgoraju i mamy nadzieję, że wspólne spotkania i praca staną się tradycją Szkolnych Kół PTL.