Numer telefonu

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2019 r. w kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju odbyły się powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którego współorganizatorem był Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju. Wszystkich zebranych w kościele powitał wicedyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju – Sławomir Magdziarz. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św., którą w intencji polskich bohaterów sprawował proboszcz parafii Chrystusa Króla – ks. Józef Michalik. Okolicznościowy wykład wygłosił przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej rejonu biłgorajskiego – Tomasz Książek. Po mszy świętej z okolicznościowym montażem słowno – muzycznym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Na zakończenie złożono kwiaty przy tablicach i pomnikach  upamiętniających ofiary NDWK i UB. W organizację wydarzenia włączyło się również Starostwo Powiatowe i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Rejon Biłgoraj.

Rekomendowane wpisy

Skip to content