Numer telefonu

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Powalczą o indeksy w eliminacjach centralnych XLIII OWiUR.

Eliminacje Okręgowe XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbyły się w dniach 12-13 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych. Uczniowie rywalizowali w 11 blokach tematycznych, w tym w bloku leśnictwo. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Jakub Sakowicz, Jakub Wołosz i Adrian Grzebieniak.  Konkurs obejmował część pisemną i część praktyczną.

W części pisemnej uczestnicy odpowiadali na 60 pytań testowych dotyczących tematyki leśnej. W części praktycznej sprawdzano umiejętność rozpoznawania gatunków ptaków, siewek i pędów roślin. Wśród leśników bezkonkurencyjni okazali się Jakub Sakowicz i Jakub Wołosz zajmując odpowiednio I oraz II miejsce. Adrian Grzebieniak zajął VII miejsce.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

Patronem medialnym XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Eliminacje centralne XLIII edycji olimpiady odbędą się w dniach 7-8 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej (Małopolskie). Opiekunem naszych uczniów jest Pan Zbigniew Karaś.

Rekomendowane wpisy

Skip to content