Numer telefonu

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Rywalizowali w XVIII Mistrzostwach Europy w umiejętnościach leśnych.

W dniach 23-25 maja drużyna reprezentująca naszą szkołę brała udział w XVIII Mistrzostwach Europy w umiejętnościach leśnych na terenie Szwedzkiej Szkoły Nauk Rolniczych w Svenljunga.  Przepustką do udziału w zawodach było zwycięstwo w rywalizacji XI Mistrzostw Polski Szkół, które odbyło w dniach 11-13 kwietnia br. w Biłgoraju. Nasz zespół wystąpił w składzie: Marcin Otulak, Hubert Kiszka, Konrad Fedorczuk, Kamil Dybek oraz zawodnik rezerwowy – Przemysław Drozd. Zawodników przygotowywali nauczyciele – Tomasz Maternowski i Janusz Iwańczyk. W mistrzostwach rywalizowały zespoły chłopców z 17 państw (Polska, Szwecja, Estonia, Austria, Luksemburg, Słowenia, Węgry, Holandia, Niemcy, Belgia, Francja, Norwegia, Litwa, Łotwa, Rosja, Włochy i Rumunia) i dziewcząt z 8 państw (Szwecja, Norwegia, Austria, Słowenia i mixt Litwa-Norwegia-Holandia-Austria.

W czasie trwania zawodów sprawdzano wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów. Uczestnicy rywalizowali zarówno w kategoriach indywidualnych jak i drużynowych. Ostatecznie w kategorii ogólnej zespołowo zajęliśmy 11 miejsce na 22 zespoły startujące w mistrzostwach (chłopcy i dziewczęta). W kategorii mistrz pilarki indywidualnie XIX miejsce zajął Marcin Otulak, XLIX miejsce – Hubert Kiszka, L miejsce – Kamil Dybek a LV miejsce – Konrad Fedorczuk.

Konkurs składa się z dwóch różnych części, testu wiedzy i części praktycznej. Podczas mistrzostw zawodnicy zmierzyli się z kilkunastoma konkurencjami sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności. Mieli do czynienia m.in. biegiem leśnika, gdzie zawodnicy musieli przebiec określony dystans wykonując po drodze przygotowane zadania, które sprawdzają wiedzę teoretyczną zawodników z zakresu leśnictwa m. in.: rozpoznawanie gatunków drzew i zwierząt, gospodarki leśnej i chorób lasów i gleby. Ponadto zmierzyli się w konkurencjach zawodów drwali takich jak ścinka drzew na trenażerze, zmiana łańcucha tnącego, przerzynka kombinacyjna i precyzyjna oraz okrzesywanie.

Wyniki indywidualnie:

Ścinka drzew na trenażerze (UNDERCUT + FELLING-CUT):

XV miejsce – Marcin Otulak

XXXIX miejsce – Kamil Dybek

XLV  miejsce – Konrad Fedorczuk

LXI miejsce – Hubert Kiszka

Zmiana łańcucha (FITTING a new CHAIN):

XIX miejsce – Marcin Otulak

LI miejsce – Kamil Dybek

LIV  miejsce – Hubert Kiszka

LVIII miejsce – Konrad Fedorczuk

Przerzynka precyzyjna (PRECISION BUCKING):

XXX miejsce – Marcin Otulak

XXXXII miejsce – Hubert Kiszka

LXIII miejsce – Kamil Dybek

LXV miejsce – Konrad Fedorczuk

Przerzynka kombinowana (BUCKING by COMBINED-CUT):

XIX miejsce – Marcin Otulak

LII miejsce – Hubert Kiszka

LV miejsce – Konrad Fedorczuk

LVI miejsce – Kamil Dybek

Okrzesywanie (LIMBING):

XXXIV miejsce – Marcin Otulak

XXXIX miejsce – Kamil Dybek

XLII miejsce – Konrad Fedorczuk

XLV miejsce – Hubert Kiszka

Wyniki zespołowo:

ogólna – bieg + praca pilarką (chłopcy):

XI miejsce

ogólna – bieg + praca pilarką (chłopcy+dziewczęta):

XIII miejsce

praca pilarką:

XI miejsce

bieg leśnika:

VIII miejsce

« 1 z 3 »

Rekomendowane wpisy

Skip to content