Numer telefonu

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Święto Patrona Szkoły

W dniu 20 listopada 2019r. w Technikum Leśnym im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Biłgoraju miała miejsce wielka uroczystość. Tego dnia obchodziliśmy święto Patrona Szkoły. Z tej okazji do szkoły przybył Zastępca Przewodniczącego Oddziału Lubelskiego PTL pan Piotr Mróz i wręczył 78 nowym członkom Szkolnego Koła PTL znaczki i legitymacje. W tym dniu przedstawiono również nową inicjatywę Szkolnego Koła PTL, a mianowicie: 8 portretów nieżyjących już leśników. Portrety wykonali uczniowie, członkowie PTL, w celu upamiętnienia postaci wyjątkowych ludzi. W większości przypadków to leśnicy pracujący niegdyś na terenie nadleśnictwa Biłgoraj, którzy walczyli o wolność Polski podczas II wojny światowej często płacąc za to najwyższą cenę – tracąc życie. Oprócz portretów przygotowano również ich życiorysy, aby przypomnieć życie osób, które były wyjątkowe i mogą stać się przykładem dla młodego pokolenia leśników. Autorzy portretów zostali nagrodzeni, każdy w prezencie otrzymał latarkę czołową. Uroczystość uświetnili także pracownicy naukowi dwóch wiodących wydziałów leśnych w kraju: pan profesor Jarosław Socha, Kierownik Katedry, Koordynator dyscypliny: nauki leśne na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i pan prof. Henryk Żybura Dziekan Wydziału Leśnego, Katedra Hodowli Lasu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wykłady poparte prezentacjami miały charakter wykładów akademickich czyli dla uczniów naszej szkoły były przykładem jak będą wyglądać przyszłe ich zajęcia już na studiach. Tematyka wykładów również była intrygująca ponieważ dotyczyła wyzwań przyszłości. Ponieważ zmiany klimatyczne wymuszają na leśnikach zmianę poglądów czy nawet zmianę zadań jakie będą musieli wykonywać, aby utrzymać bioróżnorodność naszych lasów.

Rekomendowane wpisy

Skip to content