Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

W dniach 12-15 maja na terenie naszej szkole odbył się czterodniowy kurs wspinaczki drzewnej z zastosowaniem arborystycznych technik linowych w ramach projektu „Wykwalifikowany technik leśnik”. Wykonawcą szkolenia była firma DALPINEX. Dziesięciu uczniów z klas IV i 3 nauczycieli uzyskało wiedzę na temat wymogów prawno-organizacyjnych dla podmiotów organizujących pracę na wysokości,  umiejętności posługiwania się sprzętem przeznaczonym do pracy na wysokości, w szczególności do pracy na drzewach. Ponadto przyswoili umiejętności bezpiecznej organizacji prac na wysokości, ze szczególnym uwzględnieniem asekuracji, ukształtowali praktyczne umiejętności wykorzystywanych podczas prac na wysokości, opanowali praktyczne techniki ratownicze w obrębie pracującego zespołu i BHP, organizację bezpieczeństwa na stanowisku pracy oraz nabyli podstawowe informacje na temat zabiegów pielęgnacyjnych drzew.

Kurs zakończył się egzaminem teoretycznym i praktycznym, po którym młodzież i nauczyciele otrzymali międzynarodowy certyfikat.

Skip to content