Numer telefonu

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

Dnia 7 października 2021r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Zwierzyńca. Głównym celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz sposobów właściwego gospodarowania terenami o unikatowych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Pod opieką wychowawców klas I – Pani K. Motek i Pani A. Bąk oraz Pana J. Palikota udaliśmy się ścieżką edukacyjną na Bukową Górę. Ścieżka prowadziła nas na południe ukazując Pomnik Pamięci Poległych Leśników oraz obszar ochrony ścisłej Bukowej Góry. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Ostoję Konika Polskiego, nad stawami „Echo”. Wyszliśmy na wybudowaną platformę widokową, która dodatkowo koncentruje ruch turystyczny i zmniejsza niekorzystne oddziaływanie na przyrodę stawów „Echo”. Odwiedziliśmy barokowy kościół św. Jana Nepomucena „na wodzie” a także park wodno-pałacowy „Zwierzyńczyk”. Ostatnią atrakcją wycieczki był Leśny Ośrodek Nasienny w Zwierzyńcu zajmujący się łuszczeniem, przechowywaniem i oceną nasion drzew leśnych. W skład LON wchodzi Wyłuszczarnia Nasion (WN), Stacja Oceny Nasion (SON) oraz Regionalny Bank Genów (RBG). Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, poszerzyli wiedzę o florze i faunie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wycieczka bardzo pozytywnie wpłynęła na uczniów, szczególnie zainteresowanych przyrodą. Roztoczański Park Narodowy to wspaniałe miejsce na poznanie historii, miejsca, osobliwości przyrodniczych.

Rekomendowane wpisy

Skip to content