Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

W dniu 28 października 2022 roku młodzież z klasy II B Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju pod opieką Pani Agnieszki Bąk wzięła udział w akcji społecznej „Szkoła pamięta”, której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci i wydarzenia. W związku ze zbliżającym się listopadem – dniami, w których szczególnie pamiętamy o zmarłych, porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich jaki i tych, którzy zapisali się w sposób szczególny na kartach historii. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Biłgoraj mogliśmy odwiedzić, uporządkować i upamiętnić miejsca pamięci związane z Nadleśniczym Bolesławem Usowem (1913-1954) żołnierzem AK ps. „Konar” oraz jednym z najdłużej walczących żołnierzy wyklętych Andrzejem Kiszką (1921- 2017) ps. „Dąb”. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Skip to content