Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, po uroczystym ślubowaniu, uczniowie klas pierwszych przechodzą wyjątkowy chrzest. Dlatego też, 23 listopada w internacie ZSL odbyły się otrzęsiny wprowadzające pierwszoklasistów do naszej społeczności. Uroczystość pełna była rywalizacji i wspaniałej zabawy zakończonej symbolicznym obcinaniem ogonów, a także tańcami.

Podczas tego wydarzenia, nasi najmłodsi koledzy i koleżanki przebrani za Koty brali udział w różnych konkurencjach, z których wyłaniana jest najlepsza klasa oraz mister i miss kociaków. Tradycyjnie nie odbyło się bez picia mleka na czas, ubijania piany z białka, czy słodkiego poczęstunku z dodatkowymi utrudnieniami. Uczniowie klas pierwszych mogli się w niej popisać zwinnością, przebiegłością, sprytem i dużą wyobraźnią, a także pracą zespołową. Zmagania naszych najmłodszych kolegów bacznie obserwowało i oceniało szanowne jury, w składzie: Pan Dyrektor Robert Wesołowski, Panie Anna Babij, Renata Dybiak oraz Agnieszka Bąk. Przypieczętowaniem naszej zabawy było oczywiście obcięcie ogonów kociakom.

To był wyjątkowy dzień nie tylko dla pierwszaków, ale również dla klas IV. To oni właśnie pod opieką nauczycieli i wychowawców przygotowali ten wieczór pełen niezapomnianych wrażeń i dobrych wspomnień, które zostają w pamięci na lata. Mamy nadzieję, że otrzęsiny przyniosły ze sobą dużo śmiechu, zdrowej rywalizacji ale przede wszystkim umocnienie więzi z nowymi kolegami i koleżankami.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tak wspaniałego przedsięwzięcia.
A naszych pierwszaków witamy już oficjalnie w naszej społeczności szkolnej!

Tekst: Zuzanna Tomecka

Skip to content