Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Wspomnienie

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi mgr. Adama Mazurka (1942-2023) wieloletniego Nauczyciela i Wychowawcy młodzieży w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju. 

Mgr Adam Mazurek niemal całe swoje życie zawodowe związał z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju.. Pracował z nami od roku 1973 do 2004, kiedy to przeszedł na emeryturę.

Kim był? Jakim Go zapamiętamy? Był cenionym, szanowanym oraz niezwykle lubianym nauczycielem i wychowawcą. Duża wiedza merytoryczna, umiejętności pedagogiczne i wychowawcze sprawiały, że dla swoich uczniów był mentorem i przewodnikiem wprowadzającym ich w dorosłość. Potrafił połączyć w swojej pracy wysokie wymagania z taktem, umiarem, wyczuciem i poszanowaniem drugiej osoby – z tym wszystkim, czego oczekujemy od prawdziwego pedagoga. 

Oprócz zadań nauczyciela potrafił zarazić pasją do muzyki kolejne pokolenia młodzieży. Był współzałożycielem i opiekunem Szkolnego Koła Sygnalistów Myśliwskich, kultywując tym samym tradycje związane z myślistwem i łowiectwem. Młodzież pod jego kierunkiem zdobywała liczne nagrody w konkursach na szczeblu regionalnym i krajowym.

Za swoją pracę był wielokrotnie wyróżniany nagrodami: Ministra Oświaty i Wychowania, Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Dyrektora Szkoły. Uhonorowany został również Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Dla nas nauczycieli był serdecznym kolegą, kimś, na kogo zawsze mogliśmy liczyć. Utkwiły nam w pamięci Jego poczucie humoru, energia i optymizm, którym nas zarażał.

Żegnaj. Darz Bór.

„Wspomnienie jest formą spotkania.”

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 10 lutego 2023r. w Kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju:

Różaniec – godz. 13:00

Msza św – 13:30.

Skip to content