Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

3 marca 2023 roku trzech uczniów (Pilniak Krzysztof, Michalczuk Marcel i Rosiński Artur) brało udział w Konkursie Ekologicznym „Człowiek w środowisku” w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Blisko 190 uczniów szkół średnich wzięło udział w II etapie wojewódzkiego konkursu.

Finał konkursu był uwieńczeniem projektu składającego się z kilku etapów mających na celu pogłębienie i promocję wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska, inżynierii środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego, ekoenergetyki oraz szeregu zagadnień związanych z otaczającym nas światem przyrody. Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w Wielkiej Lekcji „Człowiek w środowisku”, zaś finaliści I etapu uczestniczyli w warsztatach tematycznych, które odbyły się Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym Nowych Technologii w Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Finaliści konkursu (Pilniak Krzysztof – VII miejsce a Rosiński Artur – ) zdobyli „bilet wstępu” na dwudniowe warsztaty w Poleskim Parku Narodowym.

Poniżej lista 10 najlepszych finalistów konkursu:

1. Karol Marczak Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Starowieyskiego w Łaszczowie

2. Krystian Urbanowicz Zespół Szkół nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie

3. Aleksandra Głuszczyńska vel Głuszczyn XIX LO im. M. i J. Kuncewiczów w Lublinie

4. Mikołaj Soja I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie

5. Paulina Krukowska Zespół Szkół Ekonomicznych Im. A. I J. Vetterów w Lublinie

6. Jakub Kardasz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Zamościu

7. Krzysztof Pilniak Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju

8. Michał Michaluk LO im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie

9. Zuzanna Wołoszyn I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

10. Łukasz Dudek Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Organizatorami konkursu byli Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie – Katedra Inżynierii Środowiska i Geodezji, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Lublinie, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, Roztoczański Park Narodowy, Poleski Park Narodowy oraz Kurier Lubelski. Partnerami przy organizacji Wielkiej Lekcji i konkursu są Kuratorium Oświaty w Lublinie i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.

Skip to content