Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

23 marca w naszej szkole na holu II piętra gościliśmy z wizytą zaproszonych gości: sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa – Pana Edwarda Siarkę, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – Pana Marcina Romanowskiego, Wicewojewodę lubelskiego – Pana Bolesława Gzika, Dyrektora RDLP w Lublinie – Pana Andrzeja Borowca oraz nadleśniczych z terenu RDLP w Lublinie. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły. wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy. wystąpienie Pana Dyrektora Adama Przytuły, który przywitał i przedstawił zaproszonych gości i całą społeczność szkolną. Kolejnym punktem było wystąpienie uczniów którzy mówili o historii i promocji szkoły w środowisku lokalnym i globalnym. Po wystąpieniu uczniów oddano głos przybyłym gościom, którzy zapoznali z tematyką „Polskie lasy w polskich rękach – w obronie polskich lasów”. Kończąc, podziękowali za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu. Na koniec odśpiewano hymn naszej szkoły i wyprowadzono sztandar szkoły..

Drugą częścią tego dnia było sadzenie lasu w leśnictwie Bojary w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa”, w której brali udział zaproszeni goście, uczniowie klas IV technikum pięcioletniego technikum oraz leśnicy z Nadleśnictwa Biłgoraj i nadleśnictw ościennych. W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Łączą nas drzewa” zainicjowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska z inicjatywy wiceministra Edwarda Siarki na terenie leśnictwa Bojary odbyła się również konferencja prasowa dotycząca akcji sadzenia drzew. W okresie wiosennym, od marca do końca maja, na terenie całej Polski jest prowadzona akcja sadzenia drzew, która ma przede wszystkim uświadomić naszemu społeczeństwu jak ważną funkcję w naszym życiu pełnią lasy i jak ważne jest to abyśmy wszyscy w ten proces utrzymania i sadzenia lasów włączali się. Ta akcja jest wyjątkowa, ponieważ pokazuje również ciężką pracę leśników, którą wykonują przez cały rok kalendarzowy. Sadząc drzewa, dajemy wyraz wspólnej troski o zwiększanie powierzchni zielonych płuc Ziemi. To ważne, aby mieć świadomość, jak duży jest wpływ działań człowieka na przyszłość losów naszej planety. Leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Jak zaznaczył wiceminister Siarka obecnie lasy stanowią 30 proc. powierzchni naszego kraju, co daje 5 miejsce w Europie. Łącznie posadzono 2 tys. sadzonek brzozy.

Skip to content