Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

10 maja 2023 roku, w Biłgoraju zorganizowane zostały już XIV powiatowe obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uczestnicy zgromadzili się na Palcu Wolności w Biłgoraju, skąd ruszyli ulicami Biłgoraja na plac Zespołu Szkół Specjalnych. Organizatorzy obchodów przygotowali występy artystyczne pod hasłem „Niepełnosprawni i chcą i mogą…”.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 osób, w tym również wolontariusze z naszej szkoły, którzy zaplanowali zabawy związane z zawodem leśnika. Był to szczególny dzień ponieważ jego celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień muszą mierzyć się osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny.

Skip to content