Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

W dniach 7-9 września 2023r. odbył się Krajowy Zjazd Delegatów Oddziałów PTL, który otwierała sesja nauka pod hasłem „Wielofunkcyjna gospodarka leśna dla realizacji współczesnych potrzeb ochrony środowiska i oczekiwań społecznych”. W ramach sesji wygłoszonych zostało szereg referatów z zakresu hodowli, ochrony i urządzania lasu oraz zmian prawnych, oczekiwań społecznych i współpracy Lasów Państwowych z NGO. Następnie uczestnicy i delegaci wzięli udział w części terenowej sesji poznając historię oraz walory krajobrazowe i kulturalne Dolnego Śląska: Rezerwat Chroniony „Wąwóz Myśliborski”, Nadleśnictwo Jawor, zabytkowy kościół ewangelicki w mieście Jawor, zamek Bolków z XIIIw. oraz jeden z niemieckich obozów zagłady dla mężczyzn KL GROSS -ROSEN 1941-1945.ZSL w Biłgoraju podczas zjazdu reprezentowali członkowie Szkolnego Koła PTL: uczniowie klasy IVB – Filip Szadkowski i Jakub Ozga oraz Agnieszka Bąk, która była delegatem zjazdu. Organizatorem zjazdu było Polskie Towarzystwo Leśne przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu .

Fot. /red. A.Bąk

Skip to content