Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Dnia 29 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju odbyła się II edycja kursu Wabienia Jelenia Szlachetnego.

Kurs cieszył się duża popularnością  wśród młodzieży, u których okres rykowiska  budzi wiele emocji i zainteresowania. Wabienie jeleni jest uznawane za jedno z trudniejszych zajęć, wymaga bowiem nie tylko znajomości odgłosów, które wydają byki, ale także doskonałej wiedzy na temat ich życia i dobrego słuchu muzycznego. Podstawą udanego wabienia jeleni jest znajomość wszystkich możliwych dźwięków które wydają, od młodego byka, który szuka łani, przez głos gonu za rywalem, po ryk triumfu po udanym starciu. Podczas trwania kursu dwukrotny mistrz Europy
 i wielokrotny mistrz Polski Pan Tomasz Maliński,
starał się  całą swoją wiedze  i umiejętności praktyczne związane z wabieniem jelenia szlachetnego przekazać młodym leśnikom. Uczestnicy spotkania zainspirowani wiedzą i umiejętnościami mistrzowskimi instruktora, teraz  indywidualnie będą szlifować kunszt wabienia według wytycznych prowadzącego,  przygotowując się do kolejnego rykowiska. Weryfikacja ich umiejętności będzie już wtedy natura.

Młodym Wabiarzom życzymy dużo sukcesów na niwie łowieckiej.

                                                                    Z łowieckim pozdrowieniem

                                                                                                  Darzbór

Skip to content