Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

W dniu 10 maja 2024 roku odbył się finał IX Konkursu Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W finale Technikum Leśne w Biłgoraju reprezentowało troje uczniów: Florentyna Kaczyńska, Jakub Leja oraz Bartłomiej Portka.

Finał składał się z dwóch części na które składały się: test 60 pytań z zakresu botaniki, dendrologii, ekologii, zoologii, łowiectwa, ochrony lasu, fitopatologii, entomologii, hodowli lasu, nasiennictwa, szkółkarstwa, dendrometrii, urządzania lasu i użytkowania lasu, oraz część praktyczna z umiejętności rozpoznawania eksponatów i fotografii arkuszy zielnikowych, pędów, nasion, szyszek, gatunków kręgowców i owadów leśnych, grzybów patogenicznych, gatunków drewna.

IV miejsce zajął Jakub Leja, V miejsce Florentyna Kaczyńska, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Skip to content