Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

W dniach 7-9 czerwca 2024 roku uczennica klasy IIc, Florentyna Kaczyńska, brała udział w finale centralnym XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Odbył się on w Leśnym Ośrodku Edukacyjm w Jedlni-Letnisku.
Każdy z 103 uczestników musiał napisać test składający się z 50 pytań jednokrotnego wyboru. Obejmował on zagadnienia z zakresu ekologii, ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego, podstaw prawnych ochrony środowiska a także rozeznają się w aktualnościach prasowych, radiowych i telewizyjnych związanych z w/w w Polsce i na świecie.
Po pierwszej części, uczestnicy wybrali się na wycieczkę do Puszczy Kozienieckiej po rezerwacie Królewskie Źródła. Mogli oni podziwiać niesamowite walory przyrodnicze Mazowsza i jednocześnie poszerzyć swoją wiedzę słuchając opowieści pracowników zespołu mazowieckich parków krajobrazowych i nadleśnictwa Kozienice.
Następnego dnia 10 najlepszych osób w Polsce zmierzyło się z częścią ustną, zostając tym samym laureatami XXXIX OWE.
Florentynie Kaczyńskiej udało się zdobyć wymagane 70 % z testu pisemnego, tym samym uzyskując tytuł finalisty.
Warto podkreślić, że województwo lubelskie zostało najlepszym województwem tegorocznej edycji, a młodzież je reprezentująca uzyskała cenne upominki.

Skip to content