Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Praktyki zawodowe Leśników w Chorwacji

W roku szkolnym 2023/24 nasza szkoła rozpoczęła działania związane z realizacją projektu, który obejmuje dwa dwutygodniowe wyjazdy na praktyki zawodowe w Chorwacji.

Projekt „Technik leśnik aktywny zawodowo” o numerze 2023-1-PL01-KA122-VET-000117115 realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027, projektu Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego„. Łączna wysokość dofinansowania projektu wynosi 280 350,21 PLN, ze środków europejskich 234 344,99PLN, natomiast ze środków krajowych 49 005,22 PLN.

Działania w ramach projektu obejmują:

  • zajęcia przygotowujące do stażu
  • 2-tygodniowe praktyki zawodowe (10 dni roboczych)
  • program kulturowy (2 dni, sobota-niedziela, popołudnia w dni robocze)
  • opieka partnera chorwackiego
  • opieka pedagogiczna
  • monitoring i ewaluacja projektu
  • upowszechnianie rezultatów

16 czerwca 2024 roku pierwsza 15-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Leśnych wyjechała na praktyki zawodowe do Splitu w  Chorwacji. Miejscem praktyk jest Park-šuma Marjan, przedsiębiorstwo, które odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu równowagi między korzyściami ekologicznymi, gospodarczymi i społecznymi, jakie zapewniają lasy. Na weekend zaplanowany jest program kulturowy, który obejmuje zwiedzanie Makarskiej i Parku Narodowego Krka. Dodatkowo popołudniami młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach integracyjnych i poznawać okolice nadmorskiej miejscowości.

Skip to content