Rekrutacja w pytaniach

Czy w szkole prowadzony jest nabór elektroniczny?

Tak. Jak to działa? Za pomocą strony www wygenerujesz podanie do naszej szkoły. Zgodnie z terminarzem będziesz musiał to podanie w wersji papierowej donieść do sekretariatu szkoły. Później zalogujesz się na stronie rekrutacji i uzupełnisz formularz swoich osiągnięć. Po tym wszystkim musisz złożyć w szkole świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu po szkole podstawowej otrzymanego z OKE, dzięki czemu potwierdzisz wolę przyjścia do naszej szkoły.

Czy do szkoły przyjmowane są osoby wyłącznie z terenu województwa lubelskiego?

Nie. Do szkoły przyjmowane są osoby z całej Polski. 

Czy szkoła posiada internat? 

Tak. Zapewniamy wychowankom dobre warunki do nauki, zamieszkania, wyżywienia oraz spędzania czasu wolnego. Opłata za internat – 50 zł, za wyżywienie: całodzienne (śniadanie, obiad, kolacja) – 9 zł. Jest możliwość uzyskania dofinansowania do wyżywienia z funduszy Ośrodków Pomocy Społecznych. Szczegółowych informacji udziela pedagog szkolny.

Czy w szkole trzeba nosić mundur?

Tak, szkoła jest szkołą mundurową, w której obowiązuje noszeniu munduru podczas wszystkich obowiązkowych zajęć lekcyjnych.

Czy szkoła jest placówką resortową?

Tak. Od 1 stycznia 2008 roku Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju jest szkołą prowadzoną przez Ministra Środowiska.

Czy będą dni otwarte szkoły?

WAŻNE!

W związku z trwającą pandemią COVID-19 dni otwarte szkoły zostały odwołane. 

Szkoła jest otwarta dla wszystkich kandydatów w okresie rekrutacji, w dniach 22 marca w godz. 10.00-13.00, 27 i 28  kwietnia w godz. 9.00-14.00 oraz 23 maja 2020 roku w godz. 9.00 – 12.00. Członkowie komisji rekrutacyjnej w ramach dyżuru chętnie oprowadzą po szkole i odpowiedzą na pytania.

Czy w szkole uczą się dziewczęta?

Tak – nie jesteśmy szkołą męską. Są cenione i lubiane.

Jakie wyniki uzyskuje szkoła na egzaminach zewnętrznych?

Rokrocznie szkoła osiąga bardzo dobre wyniki zarówno na egzaminie maturalnym jak i egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Wyniki te są wyższe od średnich wyników województwa oraz średnich wyników krajowych techników ogółem.

Jaka jest kadra pedagogiczna szkoły?

Szkoła dba o najlepszy dobór kadry złożonej z renomowanych nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych z bogatym doświadczeniem naukowym oraz zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli języków obcych. 
 
Masz pytanie?

Napisz do nas: sekretariat@zslbilgoraj.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>