Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Branżowa Szkoła Leśna I stopnia

Branżowa Szkoła Leśna I stopnia – symbol cyfrowy zawodu – 834105

Szkoła prowadzi nabór do Branżowej Szkoły Leśnej I stopnia w zawodzie operator maszyn leśnych. Jest to szkoła wchodząca w skład Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Organem prowadzącym jest Minister Klimatu i Środowiska. Uczniowie mają dostęp do świetnie wyposażonych pracowni szkolnych, trenażerów nowoczesnego sprzętu do pozyskania i wywozu drewna.

W ramach praktyk uczniowie zdobędą uprawnienia operatora pilarki, obsługi żurawi przewoźnych i przenośnych oraz prawo jazdy kat. T. Szkoła ma wyraźną kulturę, wypracowany ceremoniał osadzony w tradycji leśnej i łowieckiej. Proponujemy swoim uczniom liczne zajęcia pozalekcyjne. Za unikalne uznajemy koło sygnalistów myśliwskich i koło preparatorskie. Prężnie działają sekcja siatkówki, koło teatralne, fotograficzne oraz koła przedmiotowe. Organizujemy wycieczki o charakterze zawodowym. Obowiązujący strój szkolny to mundur leśnika. Zapraszamy wszystkich chętnych by uzyskać zawód operatora maszyn leśnych do naszej szkoły.

Zawód ma jedną kwalifikację: LES.01. Obsługa maszyn stosowanych w gospodarce leśnej. Ze względu na doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt oraz nieuniknioną zmianę techniki pozyskiwania i wywozu drewna, zawód wydaje się być w naszym regionie dość atrakcyjny. Dysponujemy dobrze wyposażonym internatem.

Skip to content