Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole:

Zasady rekrutacji 2024/2025

Harmonogram rekrutacji 2024/2025

Nabór elektroniczny

Rekrutacja do 5 Technikum Leśnego im. Polskiego Towarzystwa Leśnego

Drogi absolwencie z myślą o Twojej wygodzie, składanie podań odbywa się drogą elektroniczną.

Jak to działa? Za pomocą strony www wygenerujesz podanie do naszej szkoły. Zgodnie z terminarzem będziesz musiał to podanie w wersji papierowej donieść do sekretariatu szkoły. Później zalogujesz się na stronie rekrutacji i uzupełnisz formularz swoich osiągnięć. Po tym wszystkim musisz złożyć w szkole świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu po szkole podstawowej otrzymanego z OKE, dzięki czemu potwierdzisz wolę przyjścia do naszej szkoły.

Jakie korzyści przynosi elektroniczna rekrutacja?

 • uczniom i ich rodzicom system gwarantuje stały dostęp do aktualnej oferty edukacyjnej szkół i natychmiastową informację o wynikach prowadzonej rekrutacji,
 • dostarcza wielu cennych danych statystycznych.

W razie jakichkolwiek problemów zapraszamy do naszej szkoły gdzie Ci pomożemy.

Aby złożyć podanie i założyć konto musisz wejść na stronę:

Opis kształcenia

Rekrutacja w pytaniach

Jesteśmy jedyną szkołą w województwie lubelskim prowadzoną przez Ministra Klimatu i Środowiska!

Tylko my w regionie zapewniamy:

 • Zajęcia praktyczne w Nadleśnictwie Biłgoraj.
 • Praktyki zawodowe w jednostkach Lasów Państwowych.
 • Wyżywienie  i zakwaterowanie w internacie szkolnym (także w soboty i niedziele).

Tylko my w regionie posiadamy sprzęt (m.in. trenażer przyczepy samozaładowczej, symulator harvestera i forwardera, profesjonalne pilarki różnej mocy, sprzęt do pielęgnacji lasu) zapewniający przygotowanie do uzyskania uprawnień:

 • Drwala – operatora pilarki
 • Operatora żurawia hydraulicznego HDS

Mamy wyjątkowe koła zainteresowań, m.in.:

 • sygnalistów myśliwskich
 • preparatorskie
 • ornitologiczne
 • fotograficzne
 • ekologiczne
 • miłośników starych pilarek
 • teatralne
 • tradycji leśnych i łowieckich

Odnosimy sukcesy:

 • laureaci na szczeblu ogólnopolskim Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w dziale leśnictwo (indeksy na studia!)
 • finaliści olimpiad przedmiotowych
 • zdobywcy czołowych miejsc w Ogólnopolskim Konkursie Bajarze z leśnej polany
 • Wicemistrzostwo Polski Amatorskiej Plus Ligi
 • Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Szkół Leśnych

Realizujemy projekty międzynarodowe.

Organizujemy praktyki zagraniczne.

Tak. Jak to działa? Za pomocą strony www wygenerujesz podanie do naszej szkoły. Zgodnie z terminarzem będziesz musiał to podanie w wersji papierowej donieść do sekretariatu szkoły. Później zalogujesz się na stronie rekrutacji i uzupełnisz formularz swoich osiągnięć. Po tym wszystkim musisz złożyć w szkole świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu po szkole podstawowej otrzymanego z OKE, dzięki czemu potwierdzisz wolę przyjścia do naszej szkoły.

Nie. Do szkoły przyjmowane są osoby z całej Polski. 

Tak. Zapewniamy wychowankom dobre warunki do nauki, zamieszkania, wyżywienia oraz spędzania czasu wolnego. Opłata za internat – 80 zł, za wyżywienie: całodzienne (śniadanie, obiad, kolacja) – 14 zł. Jest możliwość uzyskania dofinansowania do wyżywienia z funduszy Ośrodków Pomocy Społecznych. Szczegółowych informacji udziela pedagog szkolny.

Tak, szkoła jest szkołą mundurową, w której obowiązuje noszeniu munduru podczas wszystkich obowiązkowych zajęć lekcyjnych.

Tak. Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju jest szkołą prowadzoną przez Ministra Klimatu i Środowiska.

Tak – nie jesteśmy szkołą męską. Są cenione i lubiane.

Rokrocznie szkoła osiąga bardzo dobre wyniki zarówno na egzaminie maturalnym jak i egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Wyniki te są wyższe od średnich wyników województwa oraz średnich wyników krajowych techników ogółem.

W najnowszym rankingu Perspektyw otrzymaliśmy srebrną tarczę za 106 miejsce w kraju wśród techników i 9 miejsce w województwie lubelskim.

Szkoła dba o najlepszy dobór kadry złożonej z renomowanych nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych z bogatym doświadczeniem naukowym oraz zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli języków obcych. 

Napisz do nas: sekretariat@zslbilgoraj.pl lub poprzez >>formularz kontaktu<<

Skip to content