Spotkanie z policjantem

1-_DSC0309

W czwartkowe popołudnie odbyło się w naszym internacie spotkanie profilaktyczne z pracownikami Policji. Głównym tematem było niebezpieczeństwo wypadków samochodowych. Poruszone zostały przede wszystkim przyczyny, które często związane są młodym wiekiem kierowców, niskimi umiejętnościami bądź też złym stanem technicznym pojazdów. Do kolizji drogowych dochodzi również często z powodu nadużycia alkoholu lub braku prawa jazdy.

Przerażającą informacją było to, iż ilość zdarzeń drogowych ciągle wzrasta oraz fakt, że najwięcej ofiar stanowią piesi (38 %). Pan policjant opowiadał również o sprawcach wypadków, ich ofiarach oraz okolicznościach, pokazane zostały również przykłady wypadków w naszym powiecie.

Na zakończenie spotkania została zwrócona uwaga na konieczność posiadania odblasków, co może nas uchronić przed wypadkiem drogowym. Dlatego też w prezencie młodzież naszej szkoły otrzymała opaski odblaskowe.