Produkcja materiału sadzeniowego z zakrytym systemem korzeniowym.

a

W dniach 10-12 kwietnia br. uczniowie klas II wraz z opiekunami w ramach zajęć praktycznych wybrali się do szkółki kontenerowej „Kolonia” znajdującej się na terenie Nadleśnictwa Oleszyce. Gospodarstwo szkółkarskie w Nadleśnictwie Oleszyce to jeden z najnowocześniejszych w Polsce obiektów produkujących sadzonki drzew leśnych z zakrytym systemem korzeniowym. Podczas wizyty uczniowie zobaczyli plantacje nasienne świerka, jodły i modrzewia, poznali trzy metody produkcji sadzonek (gruntowy, w inspektach i kontenerowy) oraz zobaczyli linię produkcyjną do szkółkowania sadzonek oraz do siewu nasion drzew leśnych. Roczna produkcja sięga około 4 miliony dojrzałych sadzonek. Najwięcej wytworzono je w systemie kontenerowym – prawie 2 mln, w gruncie 1,3 mln, a w inspektach niespełna 700 tysięcy.