Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

W dniach 14-16.11.2023 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach. W zawodach wzięło udział 41 zawodników z 9 szkół leśnych z terenu całej Polski: Oprócz naszej drużyny udział wzięły szkoły z Białowieży, Brynka, Leska, Rucianego – Nidy, Starościna, Tucholi, Tułowic i Zagnańska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Związek Leśników Polskich w RP. Podczas drugiego dnia Mistrzostw oprócz zmagań przy stołach szachowych uczniowie z opiekunami się udali się na wycieczkę autokarową do Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.

Rywalizacja toczyła się w dwóch rodzajach turniejów: w szybkim turnieju szachowym oraz w turnieju gry błyskawicznej, obejmującym 9 rund rozgrywek w systemie szwajcarskim.

W klasyfikacji drużynowej triumfowała drużyna ZSL w Lesku, podczas gdy drugie miejsce zajęła drużyna TL z Białowieży, a trzecie – zespół ZSL w Rucianem-Nidzie. Nasz zespół uplasował się na VI pozycji z taką samą liczbą punktów co V drużyna z Tucholi – zgodnie z regulaminem (losowanie przydzieliło większą liczbę rozgrywek między osobami ze swojej drużyny) zostali sklasyfikowani niżej.

Skip to content