Telefon

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 7:00 - 15:00

W dniach 16-17 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły w składzie Florentyna Kaczyńska, Jakub Żarnowski, Gabriel Lodowski, Krystian Wiechnik uczestniczyli w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy i Umiejętności Łowieckich, które odbyły się w Ruciane-Nida.

Uczniowie 7 szkół leśnych z całej Polski rywalizowali w różnych konkurencjach z zakresu łowiectwa. Musieli wykazać się wiedzą teoretyczna jak i umiejętnościami z zakresu rozpoznawanie tropów, sylwetek zwierząt i ich części, rozpoznanie sygnału łowieckiego, omówienie budowy i rozwoju poroża jeleniowatych, omówienie budowy, rozpoznanie broni i amunicji myśliwskiej oraz umiejętność posługiwania się gwarą łowiecką. Ostatnim etapem konkursu była konkurencja związana z celnością strzelania z broni pneumatycznej. Cała impreza przebiegała w duch zwyczajów i tradycji łowieckich. Uświetniona była pokazem trębacza i miejscowego gawędziarza, który wzbudził u przyszłych nemrodów zaciekawienie i nostalgie. Spotkanie zakończyło się pieczonym dzikiem.

Skip to content