Numer telefonu

+48 84 6880797

Email

sekretariat@zslbilgoraj.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

W dniach 30.09 – 1.10. 2021r. w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu odbyły się XII MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W UMIEJĘTNOŚCIACH LEŚNYCH. W tegorocznej edycji udział wzięły trzy szkoły leśne prowadzone przez Ministra Klimatu i Środowiska: Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, Technikum Leśne w Tucholi i Technikum Leśne w Starościnie. Podczas turnieju Zawodnicy sprawdzali się w konkurencjach technicznych – zmiana łańcucha na czas, przerzynka kombinowana i precyzyjna, okrzesywanie, ścinka drzew – oraz w konkurencji teoretycznej i praktycznej – Spacer Leśnika (określanie wieku i wysokości drzewa, szacowanie wielkości powierzchni, określanie pierśnicowego pola przekroju drzewostanu, rozpoznawaniu gatunków drzew i zwierząt, chorób drzew, udzielania pierwszej pomocy i wielu innych). W tym roku doszło do niespotykanej sytuacji, gdzie dwie drużyny uzyskały finalnie taką samą ilość punktów a o zwycięstwie (zgodnie z regulaminem) decydowała ilość punktów karnych zebranych przez Zawodników. W związku z tym ZSL w Biłgoraju zmagania zakończył na II miejscu. Zawody wygrali reprezentanci Technikum Leśnego w Tucholi.

Rekomendowane wpisy

Skip to content